ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5453366
*
nr 545 3366
Spegel
"sol", diameter: 50
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2008
kl 16:24:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 17:42:16
1
350 kr
3/10 14:00:09
2
650 kr
4/10 14:54:59
3
550 kr
4/10 14:55:20
3
650 kr
4/10 20:30:07
3
1.000 kr
5/10 11:28:25
4
750 kr
6/10 10:05:15
5
1.000 kr
6/10 10:05:41
5
1.200 kr
6/10 12:03:28
3
Vinnande bud
6/10 13:21:08
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 545 3366
Spegel
"sol", diameter: 50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 17:42:16 | 1 | 350 kr |
3/10 14:00:09 | 2 | 650 kr |
4/10 14:54:59 | 3 | 550 kr |
4/10 14:55:20 | 3 | 650 kr |
4/10 20:30:07 | 3 | 1.000 kr |
5/10 11:28:25 | 4 | 750 kr |
6/10 10:05:15 | 5 | 1.000 kr |
6/10 10:05:41 | 5 | 1.200 kr |
6/10 12:03:28 | 3 | Vinnande bud |
6/10 13:21:08 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02